شیخ الحدیث در دیدار مسؤولان مجتمع آموزش عالی سراوان: دانشجویان باید با علوم دینی و مذهبی آشنا شوند

رئیس مجتمع آموزش عالی سراوان در رأس هيئتي بعد از ظهر امروز (۲۳/ ۹/ ۹٥) به مناسبت هفته وحدت با حضور در منزل شیخ الحدیث مولانا حسین پور با ایشان به دیدار و گفتگو پرداخت.

شیخ الحدیث مولانا محمد یوسف حسین پور ابتدا میلاد مسعود نبی اکرم صلى الله علیه وسلم و هفته وحدت را تبریک گفت و در ادامه سخنانش تحصیل و دریافت دانش را توأم با عمل عنوان کرد و گفت: علم بدون عمل نتیجه زیادی نمی‌دهد، هرگاه علم را با عمل توأم کردیم، نتیجه خواهد داد.

ایشان همچنین با تشکر و قدردانی از زحمات مسؤولان مجتمع، گفت: خدا را شکر که بعد از انقلاب تحول زیادی از نظر واحدهای آموزشي پدید آمده است که در سراوان دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد و امروزه مجتمع عالی که اول دانشکده بود و الآن در شرف دانشگاه است و این نعمت بزرگی که باید از آن قدردانی بکنیم و امیدواریم الله تعالى به زحمتهای شما پاداش خوبی بدهد، در دنیا به عنوان جزاء الإحسان و در آخرت پاداش اخروی و امیدواریم شما هم زحمات خود را ادامه داده و به کمال برسانید.

مدیریت عین العلوم گشت، همراه با تحصيل علوم دنیوی توجه به علوم دینی را مهم دانست و خاطرنشان کرد: همانطور که دانشجویان برای تحصیل علوم دنیوی می‌کوشند، شما باید تلاش کنید که در کنارش علوم دینی و مذهبی هم باشند و در کنار مادیت، معنویت هم بیاید؛ مخصوصاً وقتی که به جناب نبی اکرم صلى الله علیه وسلم اظهار علاقه می‌کنیم، سعی کنیم اخلاق، اعمال، روش و رفتار او را در جامعه پیاده کنیم تا مسلمان واقعی قرار بگیریم.

عالم برجسته اهل سنت خدمت صادقانه را اساس کار دانست و گفت: اصل خدمت است، هر کس برای جامعه خدمت کند، این عبادتی است. بین خدمت و عبادت فرقی نیست؛ انسان باید خدمت کند، و لو اینکه مردم قدرشناسی نکنند، بلکه انسان باید برای آن ذاتی که می‌داند، خدمت کند، او خیرخواه و بدخواه را می‌شناسد، باید الله را راضی کنیم، اگر بندگان راضی نباشند هيچ باکي نيست.

همچنین ببینید

مولانا حسین پور: علما باید نقش راهبری خود را در جامعه به خوبی ایفا کنند

در دیدار هیأت اعزامی سایت اساس نیوز با شیخ الحدیث مولانا محمد یوسف حسین پور، …